FSMVÜ | Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
 
Anasayfa  |   İletişim  | EN
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
HAKKIMIZDA

10 Ocak 2019 tarih ve 30651 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 09.01.2019 tarihli 576 sayılı Cumhurbaşkanı kararına istinaden Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü ile Eğitim Bilimleri Enstitüleri kapatılmış ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. Kapatılan enstitülerde lisansüstü eğitim yapan tüm anabilim /anasanat dalları ile burada öğrenim gören tüm öğrenciler 10 Ocak 2019 tarihinden itibaren Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’ne aktarılmış olup öğrencilerimiz bu Enstitüde eğitimlerine devam etmektedirler.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde; Geleneksel Türk Sanatları, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Mimarlık, Mimari-Koruma Restorasyon, Kültürel Mirasın Korunması ve Yönetimi, Mimarlık İngilizce, İç Mimarlık, Bilim Tarihi, Klinik Psikoloji, Kamu Hukuku, Özel Hukuk, Okul Öncesi Eğitimi, Tarih, Temel İslam Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı ile ilk defa öğrenci alınacak Temel İslam Bilimleri Arapça, Grafik Tasarım, Yabancılara Türkçe Öğretimi, Eğitim Yönetimi Tezli ve Eğitim Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programlarımız bulunmaktadır. İlgili anabilim/anasanat dallarında Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Temel İslam Bilimleri, Mimarlık, İslam Bilim Tarihi, Klinik Psikoloji ile Geleneksel Türk Sanatları Sanatta Yeterlik ve ilk defa öğrenci alınacak Temel İslam Bilimleri Arapça ile Bilgisayar Mühendisliği doktora programları mevcuttur.

2019 Haziran itibarıyla 838 lisansüstü öğrencimizin kayıtlı bulunduğu çeşitli anabilim/anasanat dallarından 345 yüksek lisans, 19 doktora ve sanatta yeterlik öğrencimiz başarıyla öğrenimlerini tamamlayarak mezun olmuştur. 2019-2020 öğretim yılı için 87 uluslararası, 399 T.C vatandaşı olmak üzere toplam 486 lisansüstü öğrenci alınması planlanmıştır.

Programlardaki dersler, tezler ve projelerle teorik/teknolojik altyapının kuvvetlendirilmesini, uygulamaya yönelik katkılarla da günümüz hayatında karşılaşılabilecek problemlere çözümler üretmeyi ve bilim dünyasına vukuflu akademisyenler kazandırmayı hedefliyoruz.

Enstitü İdari binası Topkapı Yerleşkesinde bulunmakta, Temel İslam Bilimleri programları Fatih; Geleneksel Türk Sanatları ve Grafik Tasarım programları Kandilli; Kamu Hukuku, Özel Hukuk, Mimarlık, İç Mimarlık, İnşaat, Bilgisayar ve Biyomedikal Mühendisliği ve Yabancılara Türkçe Öğretimi programları Haliç; Eğitim Yönetimi, Bilim Tarihi, Klinik Psikoloji, Okul Öncesi Eğitimi, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı programları ise Üsküdar-Atik Valide Yerleşkelerimizde eğitim vermektedir. Yerleşkelerimize Otobüs, Tramvay, Metro, Metrobüs, Marmaray ve diğer toplu taşıt araçlarıyla kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Başvurular ve giriş sınavları daha ziyade Mayıs-Haziran aylarında yapılmakta, Üniversitemizin Web sayfasında ilan edilen duyurularda belirtilen şartlarla Türk ve Yurtdışı Uyruklu öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler ve aday öğrenciler eğitim öğretimle ilgili her türlü bilgiye enstitünün ve ilgili anabilim/anasanat dallarının Web sayfalarından kolaylıkla ulaşabilirler.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi